goraHemoroidy Leczenie - Jak Zwalczać Hemoroidy W Szkole/Pracy?


Ostatnio dostałem taki list od jednej z czytelniczek:

"Witaj Henryk

Mam problem z hemoroidami. Znajoma powiedziała mi, że może to być przez moje geny, bo ojciec też miał hemoroidy. Ale inna znajoma powiedział, że to przez mój siedzący tryb życia. Pracuję od wielu lat w kadrach i większość czasu spędzam przy komputerze siedząc.

Czy to prawda, że od siedzenia można nabawić się hemoroidów? Jeśli tak to jak sobie z tym radzić. Nie mogę zmienić pracy, a przecież nie będę pracować na stojąco przy komputerze.
Proszę o radę i pozdrawiam"
Krystyna K.


No cóż to nie jest tak, że każdy, kto dużo siedzi będzie miał hemoroidy, ale z pewnością siedzący tryb życia przyczynia się do powstania hemoroidów. Są jednak proste sposoby, aby temu zapobiec bez radykalnych zmian w swoim trybie życia. Opisze Ci je już za chwilę.

Jeśli chodzi o kwestię genetyki to trudno mi powiedzieć czy to prawda. Nie przeprowadziłem w  tym zakresie specjalnych badań chociaż z wielu źródeł słyszałem, że niektórzy mają genetycznie słabsze żyły od innych. Czy to prawda we wszystkich przypadkach nie mam pojęcia?

Wiem jednak, że z pewnością do pogorszenia się stanu hemoroidów znacznie przyczynia się twój styl życia. Widzisz naszą naturalną pozycją ciała, w której powinniśmy spędzać najwięcej czasu jest pozycja stojąca.

Tak spędzali czas nasi przodkowi jeszcze w czasach "jaskiniowców" i taka pozycja jest najzdrowsza dla naszego ciała (min. dla kręgosłupa). Niestety w dzisiejszych czasach większość ludzi głównie siedzi i bardzo mało się rusza.
 KLIKNIJ TERAZ  jeśli chcesz poznać domowe sposoby leczenia hemoroidów.

Podczas siedzenia znacznie zwiększa się ciśnienie, które działa na dole rejony ciała, a grawitacja jeszcze dodatkowo pcha tam większe ilości krwi. Naturalne jest więc, że z czasem żyły tam na dole są nadwyrężone.

Nadwyrężone żyły jak wiesz prowadzą do hemoroidów i wielu związanych z tym powikłań i problemów. W związku z tym staraj się unikać długich siedzących sesji przed komputerem czy telewizorem.

Najprostszym sposobem, żeby uniknąć nadmiernego napięcia, jest po prostu co jakiś czas wstać i rozciągnąć się odrobinę. Zmiana pozycji na stojącą odciąży i zmniejszy ucisk na żyły, a odrobina ruchu przyspieszy przepływ krwi.

Innym dobrym sposobem na uchronienie się przed pogorszeniem stanu swoich hemoroidów jest swobodne oddychanie podczas wypróżniania się. Często przy większym zaparciu mamy tendencję do parcia na siłę i wstrzymywania oddechu. To bardzo obciążą żyły tam na dole i zwiększa wywoływane na nie ciśnienie.

Dlatego zawsze, kiedy jesteś w toalecie pamiętaj o oddychaniu i nieparciu na siłę. Nie spiesz się przy wypróżnianiu, bo to tylko Tobie szkodzi.

Podsumowując:

- Jeśli w ciągu dnia dużo siedzisz albo masz siedzącą pracę zawsze rób sobie krótkie, ale częste przerwy. Zawsze wstań i przejdź się przez kilka minut. Najlepiej, jeśli przyjmiesz zasadę 5 minutowej przerwy między każdą godziną siedzenia.

- Kiedy jesteś w toalecie zawsze swobodnie oddychaj. Często przy zaparciach lub zatwardzeniu mamy tendencje do wstrzymywania oddechu i parcia na siłę. Jest to duży błąd. Ucisk na żyły tam na dole znacznie się zwiększa i tylko pogarsza stan hemoroidów. Żyły rozciągają się jeszcze bardziej, bo i ciśnienie je obciążające staje się większe.

Takie przerwy znacznie zmniejszą ucisk tam na dole i sprawią, że żyły odpoczną i przestaną być tak nadwyrężane.

Jest jeszcze kilka innych rad, na temat zwalczania hemoroidów w codziennym życiu, które chcę Ci przekazać. Wszystkie je znajdziesz w moim poradniku "Hemoroidy Stop". Oprócz tego znajdziesz tam 3 stopniowy system zwalczania hemoroidów. W trzech krokach działa on na:

1. Przyczyny powstawiania hemoroidów
2. Objawy powstawiania hemoroidów
3. Skutki powstawiania hemoroidów

Jeśli chcesz nareszcie raz na zawsze pozbyć się hemoroidów to teraz masz do tego najlepszą okazje. Działaj natychmiast.
 KLIKNIJ TERAZ  jeśli chcesz poznać domowe sposoby leczenia hemoroidów.


ALL

przycisk

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat hemoriodów, to możesz poczytać te artykuły:


Wszelkie porady, które znajdziesz na tej stronie NIE stanowią zastępczej metody leczenia czy diagnozę jakiejkolwiek choroby. Zawsze powinieneś konsultować się z lekarzem, zanim skorzystasz z którejkolwiek rady. Przeglądając tę stronę i korzystając z jej zasobów zgadzasz się z tym wyłączeniem odpowiedzialności. Jeśli nie zgadzasz się z tymi zasadami musisz natychmiast opuścić tę stronę.

Polityka prywatności i RegulaminKontakt | Strona głównaLinki

dol